08.12.2013

FC F o r t u n a 66 - BV Viktoria Kirchderne 2 - 3 Kreisliga A΄ Spiel 17

Κατάφερε και έχασε με σκορ 3 -2 η ομάδα των Ελλήνων του Dortmund, και λέμε κατάφερε γιατί για κατόρθωμα πρόκειται. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0 – 1 στο 12ο λεπτό και στη συνέχεια γύρισε το ματς υπέρ της η FC Fortuna 66 κάνοντας το 2 – 1 με σκόρερ τον Γιάννη Κυπραίο που πέτυχε δυο πανέμορφα γκολ. Έκανε το 1 – 1 στο 27'' και το 2 – 1 στο 36''. Κι όμως η χαρά της νίκης δεν κράτησε για πολύ αφού οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 40'' σε 2 – 2.

Όλοι περιμέναμε ότι στο δεύτερο ημίχρονο η ''Fortuna'' θα καταφέρει να φτάσει στη νίκη αφού και η ομάδα της BV Viktoria Kirchderne δεν έκανε καμια σπουδαία εμφάνιση. Η Fortuna μπορούσε να κερδίσει, είχε τους παίχτες που μπορούσαν να πάρουν το παιχνίδι επάνω τους κι ένα τερματοφύλακα τον Zara Burak σε πολύ καλή μέρα όπως θα δείτε και στο βίντεο. Κι όμως η μπάλα δεν θέλησε να μας κάνει τη χάρη ούτε στην ισοπαλία. Στο 86'' η Viktoria Kirchderne δίνει τη χαριστική βολή με ένα τρίτο γκολ έξω από τη μεγάλη περιοχή που ουσιαστικά ήταν και η ''μαχαιριά'' του αγώνα. Βαθμολογικά παραμένουμε στην 17η θέση της Kreisliga Α΄με 10 βαθμούς.